Čistě elektrický ID. Buzz

Seznamte se: Revoluční, čistě elektrický ID. Buzz a ID. Buzz Cargo

Seznamte se: Revoluční, čistě elektrický ID. Buzz a ID. Buzz Cargo


ID. Buzz je pro značku Volkswagen Užitkové vozy opravdu přelomovým vozem. Je to první model, který byl od začátku navržen jako čistě elektrický vůz. A díky dvěma verzím ID. Buzz a ID. Buzz Cargo bude dobře sloužit jak velkým rodinám, tak i firmám a živnostníkům. Seznamte se detailně s novým ikonickým designem, který kombinuje moderní proporce s inovativní technologií. Plná konektivita, digitální funkce, nově definovaný pocit prostoru a Vaše nová mobilita, jež je maximálně ohleduplná k životnímu prostředí.

 

Volkswagen ID. Buzz

 

 

Společně vstříc nové mobilitě


Nové modely ID. Buzz a ID. Buzz Cargo tvoří nové standardy pro individuální i komerční mobilitu. Vůbec poprvé u společnosti Volkswagen byl užitkový vůz od základu vyvinut jako elektromobil, od první skici až do posledního detailu. Ať už jde o využití prostoru, konektivitu nebo pohon: Koncept ID. Buzz změní mobilitu.

 • Dodání k zákazníkovi s neutrální bilanci emisí CO₂¹
 • Inovativní konektivita s aktualizacemi Over-the-Air² prostřednictvím služeb We Connect³ a Car2X
 • Nové inteligentní asistenční systémy
 • Kompaktní rozměry, pocit velkého vnitřního prostoru
Interiér modelu ID. Buzz

 

ID. Buzz: nově definované vnímání prostoru pro větší flexibilitu


Ať ve městě nebo na venkově, s celou rodinou nebo na víkendovém výletu s přáteli: Díky modelu ID. Buzz se pro Vás udržitelná mobilita stane každodenní realitou s maximálním komfortem. Přitom jsme od základu vyvinuli zcela novou koncepci interiéru, ve kterém se digitální inovace setkávají s nově pojatou flexibilitou.

 • ID. Light
 • Volitelný, odnímatelný, multifunkční ID. Buzz Box
 • Ambientní osvětlení interiéru, volitelně až ve 30 barvách
 • Čalounění interiéru bez použití zvířecí kůže
 • Použití recyklovaných materiálů, například u potahů sedadel, podlahových krytin a ozdobných dekorů střechy
 • Aktualizace Over-the-Air² s využitím služeb We Connect³

 

ID. Buzz Cargo: nově navržený nákladový prostor pro moderní komerční mobilitu


Co očekáváte od další generace vozu typu Transporter pro účely podnikání Elektrický pohon, dostatečný objem nákladového prostoru a dojezd, který uspokojí každodenní potřeby? Všechny tyto vlastnosti v sobě spojuje ID. Buzz Cargo. A díky vyspělé konektivitě a digitálním funkcím nabízí ještě něco navíc. Novou definici Vaší komerční mobility:

 • Nákladový prostor s místem pro dvě europalety
 • Možnost připojení přívěsu o hmotnosti až 1 000 kg
 • Kompaktní rozměry, velkou nabídku místa
 • Na úrovni doby díky aktualizacím Over-the-Air² s využitím služeb We Connect³
  Více o ID. Buzz Cargo
Nákladový prostor modelu ID. Buzz Cargo

 

Komplexně posuzovaná elektromobilita: inovativní přístup ztělesněný modely ID. Buzz a ID. Buzz Cargo


Udržitelná mobilita je možná pouze v případě, když se posuzuje celý životní cyklus vozidla a v každé jeho fázi se sníží emise CO₂. S modely ID. Buzz a ID. Buzz Cargo důsledně naplňujeme tyto principy. ID. Buzz, který je zákazníkovi dodán s neutrální bilancí emisí CO₂, je možné nabíjet z wallboxu (např. ID. Charger⁴) energií, která pochází výhradně z obnovitelných zdrojů. Vaše individuální mobilita se tím zcela změní. Bude ekologičtější, levnější a flexibilnější. I proto, že si můžete ušetřit cestu k čerpací stanici, stejně jako řadu dalších poplatků spojených s provozem vozu. Přejděte na elektromobilitu hned teď - s inovativními modely s dokonalou konektivitou ID. Buzz a ID. Buzz Cargo.

 

Elektromobilita 360°


Přebíráme odpovědnost za svůj podíl a zavazujeme se k Pařížské dohodě o ochraně klimatu - s cílem stát se společností¹ s neutrální bilanci emisí CO₂ do roku 2050. ID. Buzz je první vozidlo značky Volkswagen Užitkové vozy, které bylo od základu vyvinuto jako čistě elektrický model. Stane se základním stavebním prvkem našeho komplexního ekosystému Elektromobilita 360°. Našich cílů můžeme totiž dosáhnout pouze v případě, že budeme jednat zcela v souladu s principy udržitelné mobility. Modely ID. Buzz, které dodáváme našim zákazníkům, proto mají neutrální bilanci emisí CO₂. Navíc k nim můžeme volitelně dodat vhodný wallbox, např. ID. Charger⁴. Pokud bude model ID. Buzz nabíjen výhradně energií z obnovitelných zdrojů, přispějete k ochraně klimatu i Vy. ID. Buzz tak změní naši společnost a naši mobilitu - v souladu s principy udržitelnosti. 

 

Výkonný elektrický pohon


Cestování bez lokálních emisí CO₂ a možnost jízdy na dlouhé vzdálenosti - to jsou základní požadavky, které jsou v současnosti kladeny na elektrický pohon, a který ID. Buzz nabízí. A navíc splňuje požadavky širokého spektra zákazníků, od soukromých osob, až po podnikatelské subjekty. To umožňuje inovativní elektrický pohon modelu ID. Buzz. Jeho elektromotor je umístěn v zadní části vozu, kde zabírá velmi málo místa, a umožňuje tažení přívěsu o hmotnosti až 1 000 kg. Díky maximální rychlosti 145 km/h pak splňuje téměř veškeré nároky. Je ekologický, umožňuje každodenní využití a je robustní: Elektrický pohon modelu ID. Buzz představuje spojení odpovědnosti za ochranu klimatu a individuální mobility.

 

Komplexní řešení nabíjení


S modelem ID. Buzz budete při Vašich jízdách nejenom chránit klima, ale budete také flexibilní. Ke každému elektromobilu totiž patří také individuální ekosystém udržitelné mobility, který se přizpůsobuje Vašim potřebám. Zatímco jste v minulosti museli pro doplnění paliva zajet k čerpací stanici, ID. Buzz nabíjíte v době, kdy jej nevyužíváte. To může být například u nabíjecího stojanu v místě Vaší práce, u veřejné nabíjecí stanice na dálnici, před nákupním centrem, v parkovacím domě, u Vašich přátel nebo doma na Vaší soukromé nabíjecí stanici. Maximální nabíjecí výkon u rychlonabíjecích stanic se stejnosměrným proudem je 170 kW. Nabití baterie z 5 % na 80 % maximální kapacity s ním trvá cca 30 minut. Funkce Plug & Charge⁵ zjednodušuje nabíjení: Autentizace, průběh nabíjení a vyúčtování probíhá automaticky po připojení nabíjecího kabelu k vozu. Maximální nabíjecí výkon při běžném nabíjení střídavým proudem je 11 kW. Pro vyhledání bezplatné nabíjecí stanice při cestování můžete jednoduše využít nabíjecí službu We Charge. A abyste tímto výkonem mohli Váš ID. Buzz nabíjet doma, objednejte si nabíječku (wallbox), např. ID. Charger⁴, který se dodává jako součást volitelné výbavy.

 

ID. Buzz Cargo


Skutečně užitečný elektromobil

Muž před vozem Volkswagen ID. Buzz Cargo při nakládání zboží.

 

Nákladový prostor


Dobře promyšlený: 

Spousta prostoru na malé ploše


Kompaktní vnější rozměry, a přitom velký nákladový prostor. A navíc čistě elektrický pohon. ID. Buzz Cargo představuje novou definici komerční mobility. Díky moderní platformě pro elektromobily MEB nabízí maximální nákladový prostor na malé ploše - naložit do něj lze dvě europalety napříč a jeho objem¹ je až 3,9 m³. Praktická je také pevná dělicí přepážka mezi kabinou a nákladovým prostorem. Přepážka může být na přání vybavena oknem a průvlakem pro přepravu dlouhých předmětů. Nakládání může být ještě komfortnější a flexibilnější díky volitelným druhým bočním posuvným dveřím na straně řidiče. Model ID. Buzz Cargo navíc spojuje velkou přepravní kapacitu nákladu s vynikající obratností. Jeho malý průměr otáčení - pouhých 11,09 metru - najde své uplatnění zejména v těsných ulicích velkých měst. Obratný, variabilní a prostorný při kompaktních vnějších rozměrech: ID. Buzz Cargo zvládne téměř všechny výzvy moderní komerční mobility.

 

Pracovní místo řidiče


Chytře navržená kabina: 

Dobrá organizace pracovního dne
Žena za volantem vozu Volkswagen ID. Buzz Cargo ovládá infotainment systém.

 

Dostatek prostoru pro uložení věcí i pro nabíjení přístrojů: Optimalizované pracovní místo řidiče vozu ID. Buzz Cargo je vynikajícím způsobem připraveno na zvládání výzev Vašeho všedního dne. Na sériovém dvousedadle s Vámi mohou cestovat až dva spolupracovníci. V interiéru vozu není použita žádná kůže živočišného původu. V modelu ID. Buzz Cargo je tak uživatelský komfort i udržitelný rozvoj ve vzájemné harmonii. Koncepce úložných prostor v kabině byla navržena speciálně pro komerční využití a zajišťuje tak přehled, pořádek a dobrou organizaci. Ať už se jedná o pracovní rukavice, dokumentaci k nákladu nebo skládací metr či lahev s pitím, kelímek s kávou nebo krabici s obědem: Zde najdete místo a vhodný úložný prostor téměř pro vše. Například ve velké otevřené odkládací přihrádce na horní ploše palubní desky nebo v uzamykatelné přihrádce v palubní desce na straně spolujezdce. Úložná přihrádka pro Váš mobilní telefon může být na přání vybavena také indukčním nabíjením. Model ID. Buzz Cargo lze na přání vybavit také několika USB-C porty, jejichž prostřednictvím mohou být nabíjeny připojené přístroje.

 

ID. Buzz Cargo Box


Svou kancelář máte vždy na dosah: mobilní odkládací prostor na cesty
ID. Buzz Cargo Box.

 

Uklizeno máte snadno a rychle: Velký úložný prostor s futuristickým designem ID. Buzz Cargo Box mezi samostatnými sedadly řidiče a spolujezdce (výbava na přání) slouží k rychlému a chytrému uložení věcí v interiéru vozu potřebných při Vaší každodenní práci. Do multifunkčního úložného boxu s možností vyjmutí lze bez problémů uložit lahve s nápoji, kelímek s kávou nebo propisku. Součástí boxu je také velká horní přihrádka, do níž lze uložit malý až středně velký notebook, složky, desky s klipem a podobně. Vaši kancelář tak máte vždy po ruce. Mobilní a flexibilní. ID. Buzz Cargo Box zajišťuje inteligentní využití prostoru na Vašich cestách.

 

Infotainment


Pohodlnější než kdykoli v minulosti: nová digitální mobilita
Infotainment systém vozu Volkswagen ID. Buzz Cargo.

 

Digital Cockpit, připojení k internetu a mobilní online služby - ID. Buzz Cargo usnadňuje díky nejmodernější technologii Váš každodenní pracovní život. Prostřednictvím volitelného softwarového rozhraní App-Connect pak z Vašeho chytrého telefonu pohodlně přenesete hudbu, audioknihy nebo zprávy na dotykový barevný displej infotainment systému s úhlopříčkou 10 palců (25,4 cm). Pomocí displeje infotainment systému lze navíc ovládat celou řadu funkcí vozu, mimo jiné např. volitelné rádio s příjmem digitálního signálu DAB+. Úložná přihrádka pro Váš chytrý telefon může být na přání vybavena také indukčním nabíjením. Model ID. Buzz Cargo lze na přání vybavit několika USB-C porty, jejichž prostřednictvím mohou být nabíjeny připojené přístroje.

 

Design osvětlení


Moderní osvětlení, které s Vámi komunikuje


Významný podíl na sympatickém dojmu, kterým ID. Buzz Cargo působí má jeho moderní design osvětlení. Jakmile se s klíčkem od vozu - který je vybaven volitelným zamykacím a startovacím systémem Keyless Access - přiblížíte k Vašemu modelu ID. Buzz Cargo, jeho světlomety LED-Matrix (volitelná výbava) se rozsvítí, pootočí zezdola nahoru a přátelsky "mrknou" na pozdrav. Díky funkcím Coming Home & Leaving Home pak ID. Buzz Cargo přinese světlo do temnoty. Když do vozu chcete po tmě nastoupit nebo jej naopak opouštíte, svítí Vám jeho světlomety a světelná projekce na cestu. Inovativní technologie osvětlení modelu ID. Buzz Cargo je tak světlým okamžikem každého pracovního dne.

 

ID. Buzz je synonymum pro čistou elektromobilitu

 

ID. Buzz Cargo u nabíjecího stojanu

 

Konektivita & asistenční systémy

Model ID. Buzz určuje měřítka. Volitelně může vybaven více než 30 asistenčními systémy a schopností komunikovat s dalšími vozidly připojenými do sítě díky technologii Car2X.

Díky připojení do sítě, připojení k internetu, mobilním službám online a integrovanému hlasovému ovládání dosahuje nové úrovně konektivity a je připraven nově definovat Vaši individuální mobilitu.


Aktualizace Over-the-Air


Aktualizace zvyšují funkčnost digitálních systémů Vašeho modelu ID. Buzz. Díky aktualizacím Over-the-Air² prostřednictvím služeb We Connect³ jej lze automaticky aktualizovat, např. přes noc. Jediné, co proto musíte udělat, je schválit jejich provedení prostřednictvím infotainment systému vozu. Váš ID. Buzz tak bude stále v nejaktuálnějším stavu.

 

ID. Light


Systém ID. Light s Vámi komunikuje vizuálně a v kombinaci se sériovým navigačním systémem umožňuje snadnější průjezd hustou dopravou. V případě, že použijete hlasové ovládání, obdržíte v reakci na Váš hlasový pokyn prostřednictvím světelného signálu zpětnou vazbu. A jakmile Váš ID. Buzz opustíte, rozloučí se s Vámi ID. Light pozdravem prostřednictvím inteligentního světelného signálu.

 

Car2X


Vozidla, která spolu v silničním provozu komunikují, mohou snížit riziko vzniku dopravních komplikací a mohou varovat před nebezpečnými místy. Technologie Car2X mnohonásobně zvětšuje dosah senzorů jednotlivého vozidla tím, že do výpočtu celkové aktuální situace zahrnuje také informace od ostatních účastníků silničního provozu a infrastruktury. Pomocí chytrého softwaru a elektroniky tak lze posunout bezpečnost provozu na novou, vyšší úroveň. Příkladem může být služba "Lokální varování". ID. modely spolu komunikují například v okruhu 800 metrů a v řádu milisekund. Díky celé řadě senzorů elektromobily včas rozpoznají potenciální nebezpečí a automaticky varují ostatní účastníky silničního provozu v okolí prostřednictvím WLAN signálu.

 

Travel Assist s rojovými daty


Systém Travel Assist s rojovými daty udržuje Váš vůz v jízdním pruhu, udržuje odstup od vpředu jedoucího vozu a také Vámi nastavenou rychlost.⁶

Systém přitom mimo jiné využívá adaptivní vedení vozu v jízdním pruhu, které aktivně udržuje automobil v jeho centrální stopě. Travel Assist s rojovými daty se ale také přizpůsobuje Vašemu jízdnímu stylu a může Váš automobil vést místo uprostřed také více v levé nebo v pravé části jízdního pruhu.⁶

Při jízdě po dálnici Vás systém Travel Assist s rojovými daty na přání aktivně podporuje také při změně jízdního pruhu.⁶

V případě, že jsou k dispozici tzv. rojová data bere systém Travel Assist s rojovými daty v úvahu pouze jednu detekovanou hranici jízdního pruhu - například na silnicích nižších tříd bez vyznačení středové dělicí čáry⁶.

Travel Assist s rojovými daty zahrnuje také funkci prediktivní regulace rychlosti a asistence při jízdě v zatáčkách. Rychlost vozu přitom může být přizpůsobena platným rychlostním limitům a průběhu trasy jízdy (zatáčky, kruhové objezdy apod.)⁶.

 

Pro více informací kontaktujte naše prodejce.