Invalid date / Prodej / Škoda / Porsche Praha - Prosek

První elektrický vůz značky ŠKODA - ENYAQ iV

Proč si zvolit elektrický vůz a čím vás přesvědčí a zároveň nadchne první čište elektrický vůz ŠKODA Enyaq iV?

Je první čistě elektrické SUV postavené na platformě MEB, která je určena výhradně pro elektromobily, a odráží v sobě trendy dnešní doby – zjednodušení a individualizaci. 

Model ENYAQ iV přichází s pohonem zadních kol (později také s pohonem všech kol) a výkonnými elektromotory, které nabízí zcela bezemisní a dynamickou jízdu s dojezdem více než 520 v režimu WLTP. 

Kromě příznivců „zelených“ inovací si na své přijdou i fanoušci moderních technologií a jízdních asistentů, prostorného a pohodlného interiéru z kvalitních materiálů a s širokou nabídkou Simply Clever prvků. ENYAQ iV je zkrátka praktický a pohodlný elektromobil, vhodný pro každodenní život stejně jako vůz s konvenčním pohonem.

 

Hlavní důvody proč si zvolit ŠKODA ENYAQ iV

 

SUV s pohonem zadních nebo všech kol 

Do vozů ŠKODA se vrací pohon zadních kol! První, čeho si za volantem všimnete, je skvělý odpich. Jakmile se z toho zážitku vzpamatujete, uvědomíte si, že pohon zadních kol vozu dodává na jistotě. Ve městě oceníte malý poloměr otáčení. Elektromotor na zadní nápravě může být doplněn druhým elektromotorem umístěným vpředu a z modelu ENYAQ se tak stane vůz s pohonem všech 4 kol. 

 

 

 

Jízdný režimy a adaptivní podvozek 

 

Model je k dostání s 6 jízdními režimy. Eco+, Eco, Comfort, Normal, Sport a individual. Řidič jimi ovlivní nejen reakci na akcelerační pedál, ale také dostupný točivý moment, maximální rychlost či výkon klimatizace. V kombinaci s volitelným adaptivním podvozkem DCC ovlivní zvolený jízdní režim také nastavení podvozku. 

 

Zvolte si velikost baterii 

 

Bateriové články jsou v modelu ENYQA iV zabudovány do podlahy, čímž snižuje těžiště vozu, což zlepšuje chování v zatáčkách a umožňuje maximální využití prostoru pro cestující a jejich zavazadla. Baterie jsou dostupné ve 2 kapacitách - 62 a 82  kWh. Od jejich kapacity se také odvíjí výkon či dojezd. Za příplatek můžete vůz vybavit tepelným čerpadlem, které dokáže ochladit či ohřát interiér s daleko nižší spotřebou energie.  

 

Možnosti nabíjení 

 

ENYQA iV je vybaven kombinovaným systémem nabíjení:

  • nabíjení střídavým proudem AC při výkonu až 11 kW
  • stejnosměrným proudem DC při výkonu až 125 kW
  • energie získaná zpětné při rekuperačním brzdění, čímž se prodlužuje dojed 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Head-up displej s rozšířenou realitou

 

ENYAQ iV je prvním modelem ŠKODA, který nabízí unikátní bezpečnostně-komfortní prvek – head-up displej s rozšířenou realitou. K zobrazovaným údajům o rychlosti, navigaci, asistenčních systémech a dopravních značkách se přidává horní pole s rozšířenou realitou. V zorném poli řidiče se promítají např. směrové šipky navigace, podélné zvýraznění jízdního pruhu (Adaptivní vedení v pruhu) nebo příčné čáry upozorňující na vzdálenost od vpředu jedoucích vozidel.

 

 

 

 

Život s elektromobilem v kostce 

 

  • elektromobily mají nulovou lokální emisi výfukových plynů 
  • přispívají ke snížení hluku, které mají dopad na psychické a fyzické zdraví člověka
  • konstrukčně jsou jednoduché, snadné na údržbu a vyžadují méně oprav
  • poskytují vysoká výkon a svižnou akceleraci 
  • pro zrychlené dobíjení doma  nabízí ŠKODA svým zákazníkům ŠKODA iV Charger Connect nebo Connect +. V nabídce jsou 3 balíčky. 
  • Nabíjení kdykoliv a kdekoliv s jednou kartou POWERPASS
  • dostupnost veřejně dobíjecích stanic na frekventovaných místech - do roku 2030 v ČR se plánuje až 35 tis. nabíjecích bodů.

 

Zaujal Vás vůz ŠKODA ENYAQ iV? 

 

Chcete se dozvědět více, nebo naplánovat testovací jízdu? Kontaktujte naše prodejce!

 

Máte-li zájem o nabídku aktuálně skladových vozů,  inspirujte se zde

 

Galerie
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace